Projekt „What are we made of? Cultural heritage of Croatia, Germany and Spain“

Autor: Administrator , 17. 9. 2019.

Interni natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projektu

Pozivaju se učenici 1., 2. i 3. razreda da se prijave za sudjelovanje u Erasmus+ projektu „What are we made of? Cultural heritage of Croatia, Germany and Spain“. Druga gimnazija Varaždin provodi međunarodni projekt Erasmus+ KA2 (Strateška partnerstva) uz odobrenje i sufinanciranje Europske komisije. Projekt pod nazivom „What are we made of? Cultural heritage of Croatia, Germany and Spain“ za cilj ima razmjenu primjera dobre prakse, a bavi se istraživanjem kulturne baštine država članica Europske unije. Prijaviti se možete do 25. rujna.

Projekt traje 24 mjeseca, od 1. rujna 2019. do 31. kolovoza 2021. Nositelj projekta je Druga gimnazija Varaždin, a partneri su Thomas Mann Schule iz Njemačke i Centro Ramiro Izquierdo iz Španjolske. Projekt uključuje mobilnosti učenika i nastavnika u sve škole koje sudjeluju u projektu te uzvratni posjet Drugoj gimnaziji Varaždin u prosincu 2020.

Uvjeti za sudjelovanje:

Interes prema društvenoj grupi predmeta

otvorenost prema drugim kulturama

spremnost na rad izvan nastave u dogovoru s nastavnicima

izražene komunikacijske vještine

mogućnost sporazumijevanja na engleskome jeziku (najmanje razina A2)

kreativnost

spremnost na udomljavanje učenika/ce iz inozemstva

spremnost na putovanje

odgovornost i želja za rješavanjem problema

Interni natječaj objavljen je na web stranici škole, Facebook stranici škole i oglasnoj ploči. Link na prijavni obrazac nalazi se na web stranici škole i Facebook stranici škole. U slučaju većeg broja prijavljenih organizirat će se testiranje učenika.

Prijaviti se možete do 25. rujna na linku  ili skeniranjem QR koda.