POVEZNICA na starija događanja projekta "Škola ambasador Europskog parlamenta"

Učenici 4. s razreda iz Druge gimnazije Varaždin su ove školske godine 2021./2022., unutar međupredmetne teme Građanskog odgoja i obrazovanja te u sklopu dodatne nastavne aktivnosti vezane za projekt Škola ambasador Europskog parlamenta s velikim interesom, nakon jednogodišnje stanke uzrokovane pandemijom koronavirusa, radoznalo i željno ponovno u Drugoj gimnaziji Varaždin za sve preostale razrede otvorili vrata naše školske Euro-učionice. Euro učionica je prvobitno i idejno nastala u šk. god. 2018./2019., kao stalna referenta i informativna točka tj. kao europski kutak ili punkt u kojemu se svatko tko je zainteresiran za znati više o povijesti nastanka i ulozi Europske unije, ali i Europskog parlamenta, može besplatno i dobrovoljno informirati. Također su učenici mladi ambasadori (njih 15) kao i svi ostali koji su bili zainteresirani za projekt izradili različite plakate na temu Europe i EU-a, te svoje radove postavili u Euro-učionici. Neka im bude veselo i interesantno proučavanje u Euro-učionici!

PRIKUPLJANJE POMOĆI

Učenici Druge gimnazije Varaždin su pokazali veliko srce te su se od 05.04.22. do 07.04.22. na školi solidarizirali s izbjeglicama iz Ukrajine te prikupili prehrambene i higijenske proizvode za izbjeglice iz Ukrajine. Prikupili su tri kartonske kutije te dvije velike vrećice dotičnih proizvoda, a koje su u sklopu projekta "Škola ambasador EP", darovali Hrvatskom Caritasu u Varaždinu. Hrvatski Caritas u Varaždinu inače vodi brigu za više od 110 izbjeglica iz Ukrajine. Svaka čast učenicima i Hrvatskom Caritasu!

I ove godine smo dana 9. svibnja u našoj euro-učionici uspješno obilježili Dan Europe zajedno s našom ravnateljicom gđo. Zdravkom Grđan. Naša ravnateljica je ujedno i predsjednica gradskog vijeća grada Varaždina te je u ulozi političara (ali i ravnateljice) aktivno odgovarala na pitanja učenika sudionika panel tribine koju smo organizirali povodom Dana Europe zajedno s učenicima mladim ambasadorima i članovima Vijeća učenika naše škole. Tribina je protekla na obostrano zadovoljstvo u europskom duhu zajedništva i oduševljenja.

« Prosinac 2022 »