HUMANITARNA AKCIJA

Povodom dana kruha mjeseca listopada učenici četvrtog razreda prodavali su kolače, torte i neke pekarske proizvode. Sav prikupljeni novac mladi humanitarci donirali su međunarodnoj organizaciji Marijini obroci.

Kolače smo pekli sami sa puno ljubavi i volje. Bilo je i složenih stvari poput Sacher torte (koja je nestala brzinom svjetlosti),kremastih i vrlo primamljivih kolača poput Kinder pinguina pa i ukusnih klipića i kiflica. Odaziv kupaca bio je velik,te su svi nahrupili na kupovanje kolača što se nama jako svidjelo jer smo očito dokazali svoje umijeće. Pečenje i prodaja nije bilo zabavna samo iz tog razloga,već iz činjenice da smo pomogli onima kojima je pomoć najpotrebnija jer kako i kaže Majka Tereza : „Nije važno koliko radiš, već je važno koliko ljubavi unosiš u ono što radiš i koliko to daruješ drugima.“.

Organizacija Marijini obroci osiguravaju svakodnevni obrok kronično izgladnjeloj djeci u njihovoj lokalnoj školi. Na taj način gladnu se djecu potiče da dolaze u školu te da kroz obrazovanje steknu bolju budućnost za sebe i svoju zajednicu. Marijini obroci ne samo da hrane djecu već i omogućuju djeci da pohađaju nastavu i da se obrazuju. Već sa 56 kn jedno se dijete može godinu dana hraniti Marijinim obrocima. Postanite dio ovog jednostavnog rješenja za glad u svijetu i donirajte jer „Živjeti za druge nije samo zakon dužnosti već i zakon sreće.“.

Autor: Stela Tuđa

Priloženi dokumenti:
KOLAČI_HUMANITARNA_AKCIJA.zip (3.44 MB)

objavio: Zdravka Grđan   datum: 31. 10. 2011.