IZVJEŠTAJ S PREDAVANJA

IZVJEŠTAJ S PREDAVANJA „Seksualna edukacija mladih – najbolja prevencija“ i „Muškarci i politika rodne ravnopravnosti“

9. prosinca 2011.

IZVJEŠTAJ S PREDAVANJA

„Seksualna edukacija mladih – najbolja prevencija“ i

„Muškarci i politika rodne ravnopravnosti“

9. prosinca 2011. učenici 2.B i 2.E razreda Druge gimnazije Varaždin, u pratnji prof. Ivane Lončar i pedagoginje Ivane Popović, prisustvovali su predavanjima mr. sc. Nataše Bijelić iz Centra za edukaciju, savjetovanje i istraživanje (CESI).

Prvom predavanju o seksualnoj edukaciji mladih, koje je održano povodom Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a, a u organizaciji Savjeta mladih, prisustvovala su oba razreda. Učenici su na ovaj način dobili točne informacije i savjete za odgovorno seksualno ponašanje, a isto tako i uvid u netočnost nekih podataka iz udžbenika kojima ih se poučava kroz osnovnu i srednju školu. Ovim se predavanjem stavio naglasak na važnost komunikacije među spolovima o problemima seksualnosti te na važnost pravovremenog informiranja mladih o toj problematici.

Drugo predavanje „Muškarci i politika rodne ravnopravnosti“ zapravo je predstavljanje trogodišnjeg istraživanja CESI-ja o stavovima i ponašanjima hrvatskih muškaraca  (uzorak temeljen na 1500 muškaraca i 505 žena iz Grada Zagreba, Vukovarsko-srijemske i Osječko-baranjske županije) vezanim uz rodnu ravnopravnost. Na početku izlaganja dr.sc. Vesna Dušak zahvalila se svim prisutnima, posebno ravnateljici Druge gimnazije, što je učenicima omogućeno da prisustvuju tribinama i šire spektar svog znanja na ovakvim predavanjima.

Ivana Popović, prof. ped.

objavio: Davorin Grabar   datum: 12. 12. 2011.