PETRA LACKOVIĆ NAJBOLJA MATURANTICA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE

Autor: Davorin Grabar, 23. 12. 2010.

Župan Varaždinske županije Predrag Štromar donio je Zaključak o izboru najboljeg učenika završnih razreda srednjih škola Varaždinske županije u školskoj godini 2009./10. Župan Varaždinske županije utvrđuje da je najbolji učenik završnih razreda srednjih škola Varaždinske županije u školskoj godini 2009/10. Petra Lacković iz Radovana, učenica koja je u školskoj godini 2009./10. završila 4. razred u Drugoj gimnaziji Varaždin.

Petra Lacković je uz redovno izvrsno savladavanje gimnazijskog programa sudjelovala u   mnogim izvannastavnim aktivnostima u organizaciji škole. Aktivno je sudjelovala u dva projekta Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa u suradnji sa Interkulturanim centrom iz Zagreba :projekt “ Multikulturalna obilježja i vrijednosti naše sredine“ 2006. godina  i projekt „ Interkulturalna platforma za približavanje mladih Europskoj uniji „ 2007. godine. Sudjelovala je u Ljetnoj školi o europskim integracijama u lipnju 2009. godine pod pokroviteljstvom Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija. Sve je četiri godine osvojila prvo mjesto na županijskom natjecanju iz geografije te je sudjelovala i na državnom natjecanju kroz sve četiri godine srednjoškolskog obrazovanja.

U prvom razredu državno natjecanje iz geografije održavalo se u Omišu, a u drugom razredu u Sv. Martinu na Muri. U trećem razredu Petra je osvojila drugo mjesto na državnom natjecanju iz geografije održanom u Primoštenu, dok je u četvrtom razredu u Vinkovcima osvojila treće mjesto.

Petra je pozvana i na Svjetsku olimpijadu iz geografije na kojoj ove godine Hrvatska prvi puta sudjeluje. Hrvatsku predstavljaju četiri učenika odabrana prema kriteriju sudjelovanja na državnim natjecanjima i rezultatima koje su postigli. Olimpijada će se krajem sedmog i početkom osmog mjeseca održati na Tajvanu. Prijedlog najbolje maturantice temelji se na izvrsnim uspjesima u području gimnazijskog srednjoškolskog obrazovanja. Petra Lacković svojim uzornim ponašanjem djeluje poticajno na okolinu, a kreativan i  inovativan pristup znanju i kompetencijama, sagledavanju i rješavanju različitih zadataka i ciljeva u životu svrstava je u sam vrh naših mladih intelektualaca.

Iskrene čestitke !!!

U Varaždinu, 16. srpanj 2010.

Ravnateljica:

Zdravka Grđan, prof.