VAŽNO - prijevoz učenika - NOVE OBAVIJESTI

Autor: Darko Maltar, 3. 9. 2013.

Odluka, Uputa i napomene za ostvarivanje prava na sufinanciranje prijevoza za učenike u šk. god. 2013./2014. u razdoblju rujan - prosinac

U prilogu ove obavijesti nalaze se Odluka Vlade Republike Hrvatske i Uputa Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta o sufinanciranju međumjesnog javnog prijevoza za razdoblje rujan - prosinac 2013. u kojima možete pronaći sve potrebne informacije i upute za ostvarivanje prava na sufinancirani prijevoz.

NAPOMENA ZA UČENIKE 1. RAZREDA:

Učenicima 1. razreda  podijelit će se POTVRDE za ostvarivanje prava na sufinanciranje međumjesnog javnog prijevoza na temelju Odluke Vlade Republike Hrvatske od 29. kolovoza 2013. godine koju će ispuniti i potpisati roditelj/skrbnik učenika. Ispunjenu potvrdu učenici moraju vratiti u tajništvo Škole NAJKASNIJE do četvrtka, 05. rujna 2013.

Učenici su dužni odabrati prijevozno sredstvo (autobus ili  vlak) sukladno naputku Ministarstva u Odluci (u prilogu obavijesti). Ako učenik ima mogućnost korištenja vlaka i autobusa, sufinancirat će mu se trošak prijevoza vlakom u slučaju da:

• je njegova adresa prebivališta ili boravišta udaljena do masimalno dva (2) kilometra od željezničke stanice, i ako je
  • vozni red vlaka prilagođen rasporedu održavanja nastave.

Učenik mora zaokružiti hoće li putovati vlakom ili autobusom.

Ukoliko učenik krivo zaokruži (npr. odabere autobus, a trebao bi vlak), snosit će materijalnu odgovornost za kršenje naputaka Ministarstva.

NAPOMENA ZA UČENIKE KOJI OSTVARUJU PRAVO NA OSLOBOĐENJE SUFINANCIRANJA PRIJEVOZA:

Učenici koji na temelju socijalnog statusa ostvaruju pravo na oslobođenje sufinanciranja međumjesnog javnog prijevoza neka se sa potvrdom Statusa jave u tajništvo Škole.