Naši sportaši na 3. međunarodnoj reviji sporta

Autor: Kristina Grabar, 18. 4. 2014.

Dvadeset  sedam učenika Druge gimnazije Varaždin pod vodstvom profesora TZK  Darija Kosa i Alena Melnjaka sudjelovalo je na 3. međunarodnoj reviji sporta koja je održana u Sarajevu od 3. do 6. travnja 2014. Organizator i domaćin bila je 5. gimnazija Sarajevo, a u ovim sportskim susretima osim domaćina već tradicionalno sudjeluje naša škola kao i škole iz Zagreba, Slovenije, Crne Gore i Sarajeva, tj. škole koje imaju sportska odjeljenja.

Naši su se učenici pokazali kao nadareni sportaši ostvarivši  odlične rezultate:

ženska košarka – 1. mjesto

muški rukomet – 1. mjesto

U „igrama bez granica“, u kojima je trebalo savladati različite prepreke na poligonu, ostvarili smo  izuzetno dobro 2.  mjesto, a učenik Andro Svaty iz 2.s bio je najbolji u bacanju „trica“.

Domaćini su se pobrinuli za naš smještaj u  gostoljubivim i jednostavnim obiteljima učenika  5. gimnazije  Sarajevo pa je to bila prilika za sklapanje novih prijateljstava i upoznavanje novih kultura i običaja.

Vremena je bilo i za upoznavanje znamenitosti Sarajeva i okolice pa smo  posjetili Vrelo Bosne i Tunel spasa.

Sudjelovanje na 3. međunarodnoj reviji sporta omogućilo nam je da spoznamo pravu bit sporta: propagiranje zdravog načina života uz druženje i zabavu.

Učenici koji su sudjelovili: Vjeran Toplek, Filip Keček, Stela Vrček, Lino Struški, Dario Bogomolec, Andro Svaty, Marko Kolenko, Monika Petereković Dvoršćak, Nikola Kranjčec, Dora Gredelj, Iva Horvat, Frano Vujović, Marko Komes, Karlo Hlapčić,  Laura Kelemen, Antonio Zrno, Stela Taradi, Luka Habunek, Sandro Meštrić, Leo Hiberšek, Lucia Hergotić, Silvia Pavlović, Mia Bednjanić, Tia Vugrinec,  Borna Belaj, Petra Golubić, Tea Bešvir

Silvia Pavlović i Petra Golubić, 3.e

Fotografije s Revije sporta možete pogledati u Foto-galeriji!