JAVNI POZIV ZA SUFINANCIRANJE ŠKOLSKE PREHRANE UČENIKA

Autor: Administrator , 15. 2. 2019.

Na temelju Zaključka o nastavku sufinanciranja školske prehrane učenicima srednjih škola kojim je osnivač Varaždinska županija (KLASA: 602-03/18-01/7; URBROJ: 2186/1-07/1-19-20 od 12. veljače 2019. godine) Druga gimnazija Varaždin objavljuje

ZA SUFINANCIRANJE ŠKOLSKE PREHRANE UČENIKA

u drugom polugodištu školske godine 2018./2019.

I.

Pravo na sufinanciranje školske prehrane ostvaruju svi učenici čiji roditelji/staratelji posjeduju Rješenje Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje kojim je utvrđeno da ostvaruju pravo na dječji doplatak, budući da prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva ne prelazi 16,33% proračunske osnovice od 543,14 kn i da time spadaju u prvu cenzusnu grupu – doplatak za djecu određen u svoti od 299,34 kn i više, odnosno: 374,18 kn za dijete s oštećenjem zdravlja, bez oba roditelja ili dijete čija su oba roditelja nepoznata, nepoznatog prebivališta, potpuno nesposobni za samostalan život i rad ili im je oduzeta poslovna sposobnost te za korisnike koji pravo ostvaruju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji; 344,24 kn za dijete bez jednog roditelja ili za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposoban za samostalan život i rad ili mu je oduzeta poslovna sposobnost; 831,50 kn za korisnike koji ostvaruju pravo prema članku 22. Zakona o doplatku za djecu (za djecu s težim ili teškim invaliditetom).

II.

Učeniku koji ostvaruje pravo na dječji doplatak iz točke I. sufinancirat će se obrok sa 7,00 kn po nastavnom danu od dana podnošenja zahtjeva.

III.

Pravo na sufinanciranje školske prehrane učenici dokazuju priloženim Rješenjem o pravu na doplatak za djecu  Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje koje nije starije od godinu dana ili Potvrdom o isplaćenom doplatku za djecu na kojoj se jasno vidi visina dječjeg doplatka.

Učenik koji je dobio novac za prvo polugodište također se mora javiti, ali samo sa zahtjevom ako je priložio  važeće rješenje, a ako je priložio samo potvrdu, onda i potvrdu Mirovinskog da se vidi da i dalje prima doplatak.

IV.

Javni poziv za sufinanciranje školske prehrane bit će objavljen na web stranici Škole, oglasnoj ploči Škole i putem oglasne knjige.

Javni poziv će biti otvoren od 15. veljače 2019. godine do 10. lipnja 2019. godine.

V.

Učenik koji ostvaruje pravo na sufinanciranje školske prehrane i želi sufinanciranje iste, dužan je  s web stranice Škole isprintati ili od razrednika zatražiti obrazac – Zamolba za sufinanciranje prehrane učenika i popunjeni obrazac s potrebnom dokumentacijom dostavi u tajništvo.

Ravnateljica:

Zdravka Grđan, prof.