Projekt „Our Common Fundament: European Values“

Autor: Administrator , 17. 9. 2019.

Interni natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projektu

Pozivaju se učenici 1., 2. i 3. razreda da se prijave za sudjelovanje u Erasmus+ projektu „Our Common Fundament: European Values“. Druga gimnazija Varaždin provodi međunarodni projekt Erasmus+ KA2 (Strateška partnerstva) uz odobrenje i sufinanciranje Europske komisije. Projekt pod nazivom „Our Common Fundament: European Values“ za cilj ima razmjenu primjera dobre prakse, a bavi se istraživanjem temeljnih europskih vrijednosti: tolerancija, sloboda, jednakost i demokratska participacija. Prijaviti se možete do 25. rujna.

Projekt traje 24 mjeseca, od 1. rujna 2019. do 31. kolovoza 2021. Nositelj projekta je Thomas Mann Gymnasium iz Njemačke, a partneri su uz Drugu gimnaziju Varaždin Grenaa Gymnasium iz Danske i I.E.S. Juan Goytisolo iz Španjolske. Projekt uključuje mobilnosti učenika i nastavnika u sve škole koje sudjeluju u projektu te uzvratni posjet Drugoj gimnaziji Varaždin u proljeće 2021.

Uvjeti za sudjelovanje:

Interes prema društvenoj grupi predmeta

otvorenost prema drugim kulturama

spremnost na rad izvan nastave u dogovoru s nastavnicima

izražene komunikacijske vještine

mogućnost sporazumijevanja na engleskome jeziku (najmanje razina A2)

kreativnost

spremnost na udomljavanje učenika/ce iz inozemstva

spremnost na putovanje

odgovornost i želja za rješavanjem problema

Interni natječaj objavljen je na web stranici škole, Facebook stranici škole i oglasnoj ploči. Link na prijavni obrazac nalazi se na web stranici škole i Facebook stranici škole. U slučaju većeg broja prijavljenih organizirat će se testiranje učenika.

Prijaviti se možete do 25. rujna na linku ili skeniranjem QR koda.