Jesenski rok državne mature

Autor: Marijana Horvat, 20. 7. 2020.

Jesenski rok državne mature 2019./2020.

Prijava ispita državne mature:

od 20.07.2020. od 22:00 sata do 31.07.2020. do 23:59 sati.

- Svi pristupnici prijavljuju ispite samostalno prijavom putem mrežne stranice www.postani-student.hr i pristupom svojoj stranici.

Jesenski rok državne mature 2019./2020.

Prijava ispita državne mature:

od 20.07.2020. od 22:00 sata do 31.07.2020. do 23:59 sati.

Provedba ispita državne mature u jesenskome roku:

- od 19.08.2020. do 4.09.2020. prema Kalendaru državne mature 2019./2020. za jesenski rok

Mjesto pisanja ispita državne mature:

- Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici završnih razreda srednjih škola u Republici Hrvatskoj ispite pišu u školama.

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

- Rok za uplatu: 4.08.2020. do 23:59 sati

Uplate koje će biti izvršene nakon 4.08.2020. neće biti prihvaćene jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.
Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita pored svakog prijavljenog ispita pod poveznicom Moj odabir i na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.
Osim zaduženja na navedenoj poveznici pristupnicima su vidljivi vlastiti podatci za uplatu, koje moraju upisati na uplatnicu.
Nije moguće s vlastitim pozivom na broj odobrenja uplatiti ispit drugoga pristupnika, niti od drugoga pristupnika prepisati poziv na broj.
Uplate se mogu izvršiti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom.
Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije evidentirana niti nakon pet dana.

Napomene:
Pristupnici koji su prijavili više ispita i odustanu od polaganja nekih ispita, a ne odjave ih u roku, ne mogu birati koji ispit će nakon uplate biti označen kao plaćen.
  Uplate se u sustavu evidentiraju prema datumu pisanja ispita odnosno prema objavljenom kalendaru polaganja ispita državne mature u jesenskom roku.

Učenici koji su ove godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u RH plaćaju samo one ispite koje su položili u ljetnome roku, a ako ih ponovo prijavljuju u jesenskome roku.

Učenici koji ponavljaju polaganje ispita jer nisu s uspjehom položili u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.

VAŽNO:
Prijavom studijskoga programa sustav može automatski prijaviti ispite državne mature ako pristupnik samostalno nije prijavio ispite u svrhu zadovoljavanja uvjeta za rangirane i upis na prijavljeni studijski program.
Brisanjem studijskoga programa ne brišu se ispiti državne mature i zato je važno nakon brisanja studijskoga programa provjeriti prijavljene ispite državne mature.
U vrijeme propisanoga roka prijave ispita državne mature pristupnici mogu samostalno brisati prijavljene ispite državne mature koje je sustav automatski prijavio, a pristupnik ih ne želi pisati.

Naknadna prijava ispita:

od 1.08.2020. do 4.08.2020. (uključujući i taj dan)

Ako ispit zbog opravdanih razloga nije mogao biti prijavljen u propisanom roku može se prijaviti naknadno.
Opravdani razlozi za naknadnu prijavu ispita mogu biti:
- teži zdravstveni problemi u vrijeme prijava ispita
- smrt u obitelji, prometna ili druga nesreća te drugi opravdani razlozi.

Pristupnici koji su ove školske godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj, zamolbu s odgovarajućom dokumentacijom za naknadnu prijavu ispita predaju Školskom ispitnom povjerenstvu u školi koji donosi odluku i o tome obavještava učenika i Centar.

- Obrazac za naknadnu prijavu ispita

Promjena ispita:

od 1.08.2020. do 4.08.2020. (uključujući taj dan)

Pristupnici koji su ove školske godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj promjenu ispita/promjenu razine ispita prijavljuju ispitnom koordinatoru, o čemu odluku donosi Školsko ispitno povjerenstvo i o tome obavještava učenika i Centar.

Ostali pristupnici popunjeni obrazac zamolbe za promjenu ispita/promjenu razine ispita dostavljaju Centru putem e-pošte naknadna.prijava@ncvvo.hr .
Povjerenstvo Centra donosi odluku o kojoj obavještava pristupnika putem e-pošte.

- Obrazac za promjenu ispita

- Obrazac za promjenu razine prijavljenoga ispita

Odjava ispita:

od 1.08.2020. do 4.08.2020. (uključujući taj dan)
- Pristupnici trebaju popuniti obrazac odjave i poslati putem e-pošte na adresu: odjava@ncvvo.hr

Obrazac za odjavu ispita

Dodatne informacije pristupnici mogu dobiti:
-  pozivom na broj Info centra 01/4501 899
-  slanjem upita e-poštom na adresu: info.centar@ncvvo.hr

Kalendar polaganja ispita državne mature Jesenski rok 2020.

Polaganje ispita državne mature uz prilagodbu ispitne tehnologije

Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici četvrtih/petih razreda srednjih škola u RH, a smatraju da im je potrebna prilagodba ispitne tehnologije ili im je bila odobrena na ispitima državne mature ljetnoga roka 2019./2020. godine, o potrebi prilagodbe u jesenskome roku trebaju obavijestiti ispitnog koordinatora u školi.

Rok za dostavljanje obavijesti je 31. srpnja 2020. godine.

Izvor i više na: www.postani-student.hr